Wypożyczalnia samochodów Gdańsk czy miejskie autobusy i tramwaje?

Przyjeżdżając do Gdańska na wycieczkę, bądź też na dłuższy pobyt należy się co nieco zorientować w tym, jak należy się poruszać po mieście. Dobrze jest się wyposażyć w mapę miasta, aby wiedzieć jak dotrzeć do konkretnych miejsc.

Przez długie lata turyści, którzy docierali do Gdańska pociągiem czy autokarem, korzystali głównie z komunikacji miejskiej. Gdańskie MZK udostępnia w okresie letnim więcej kursów w pobliżu miejsc atrakcyjnych turystycznie Dzięki temu każdy niezmotoryzowany turysta może dotrzeć do konkretnych miejsc autobusem lub tramwajem.

Coraz częściej jednak turyści zainteresowani są raczej podróżowaniem samochodem, gdyż jest to niewątpliwie najbardziej komfortowy środek transportu. W tym celu coraz częściej przeglądana jest oferta wypożyczalni samochodów Gdańsk, która oferuje wynajem aut na bardzo korzystnych warunkach.

Przez długie lata wypożyczanie samochodu kojarzyło się głównie ze ślubami. To właśnie na ten jeden dzień wynajmowano dobry, często luksusowy samochód, który miał zawieźć Parę Młodą do kościoła, a następnie na salę weselną. Dziś obok samochodów wypożyczanych do ślubu, wypożyczalnia samochodów Gdańsk oferuje także auta na co dzień - ekonomiczne, mało spalające, tanie nie tylko w eksploatacji, ale też jeśli chodzi o ich wynajem, w najróżniejszych kolorach wszystkich najpopularniejszych modeli i marek.

W ofercie coraz częściej są zarówno małe samochody, idealne dla osób samotnie podróżujących, jak i duże rodzinne kombi, które są w stanie przewozić nie tylko wszystkich członków rodziny, lecz także ich bagaże.

Jeżdżenie komunikacją miejską w nieznanym mieście z małymi dziećmi nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, bo dzieci trudno jest upilnować i zmusić do tego, by były grzeczne. Poza tym dzieci lubią podróżować z niemal wszystkimi swoimi zabawkami, a to w komunikacji miejskiej może sprawiać problemy.

Nie da się też nie zauważyć, że nie do każdego autobusu czy tramwaju można zmieścić wózek dziecięcy, dlatego rodziny z dziećmi, które chcą mieć pewność komfortowej i bezpiecznej podróży powinny raczej się zastanowić nad wynajmem auta z wypożyczalni samochodów Gdańsk.

W ramach wynajmu auta można skorzystać z szeregu usług dodatkowych. Przede wszystkim, bezpłatnie można otrzymać foteliki dziecięce, dzięki czemu podróż będzie komfortowa dla najmłodszych. Poza tym można dodatkowo wypożyczyć nawigację samochodową, która ułatwi poruszanie się po mieście i dotarcie do tych miejsc, które są warte zwiedzenia.

Wszystkie wynajmowane auta posiadają klimatyzację można więc w komfortowych warunkach podróżować nimi nawet w największe upały. Zimą natomiast można korzystać z ogrzewania samochodowego, mając poczucie bezpieczeństwa, bo każdy wynajmowany zimą samochód ma założone opony zimowe.

Do wynajęcia auta z wypożyczalni samochodów Gdańsk wystarczy posiadanie dowodu osobistego i prawa jazdy, a także odpowiedniej kwoty pieniędzy, która może zostać powiększona o zwrotną kaucję, która stanowi dla właściciela wypożyczalni zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia auta. Obie strony podpisują umowę wynajmu, w której ustalone zostają prawa i obowiązki wynajmującego i wypożyczającego, jak również okres, na jaki auto jest wypożyczane.

Generalnie zdecydowanie bardziej opłaca się wynajmować samochód na dłużej niż trzy dni bowiem wtedy koszt wynajęcia zaczyna być nieco niższy. Auto można wypożyczyć też na krótki termin - zarówno na jeden dzień,jak i nawet na kilka tylko godzin. Z oferty wypożyczalni mogą korzystać osoby prywatne i firmy.